Optymalizacja stron SEO to absolutna podstawa wszelkich działań marketingowy w sieci. Optymalizacja SEO powinna być pierwszym krokiem, jeśli planujemy jakąkolwiek reklamę lub też organiczne pozycjonowanie w Google. SEO, czyli Seah Engine Optimization to działanie w dużej mierze jednorazowe, a jedynie część elementów wymaga dodatkowej weryfikacji i ewentualnej korekty po pewnym zasie, gdy wiemy już jak na zmiany zareagowała wyszukiwarka Google.
Czy Twój serwis internetowy nie traci na starcie? Czy ładuje się szybko i jest zrozumiały dla robotów wyszukiwarki Google? Czy ma poprawnie ustawione meta dane i dobrą strukturę nagłówków H? Jest wiele rzeczy, na które warto zwrócić uwagę - dlatego zacznijmy od podstawowego audytu SEO.
Zamów usługę kompleksowej optymalizacji SEO twojej strony lub sklepu internetowego pod aktualne wymagania Google (opisane w tzw. Wskazówkach dla webmasterów Google). Dzięki tej usłudze będziesz mieć pewność, że Twoja strona www nie traci na starcie przez różne niedociągnięcia optymalizacyjne, które mogą obniżać jej ranking w organicznych wynikach wyszukiwania.
SEO (czyli z ang. Search Engine Optimization) to pierwszy krok w procesie budowania ruchu z organicznych wyników wyszukiwania Google. Opiera się na optymalizacji stron pod kątem silnika wyszukiwania (np. algorytmów Google) oraz budowaniu tzw. autorytetu.
SEO nazywane jest też optymalizacją i pozycjonowaniem. SEO jest dziedziną interdyscyplinarną, która obejmuje zagadnienia z pogranicza IT (front-end, back-end web development) oraz marketingu (PR, copywriting treści).
Mówiąc prostym językiem, SEO to dostosowywanie twojego biznesu internetowego do standardów, oczekiwań i technicznych zaleceń algorytmu wyszukiwarki – w tym wypadku Google.
Przeprowadzenie pełnej optymalizacji strony lub sklepu internetowego to bardzo ważne ogniwo w łańcuchu marketingu zintegrowanego w sieci. W większości jednorazowe działania optymalizacyjne dadzą ci wiele korzyści, jak między innymi:
W procesie optymalizacji technicznej witryny na początku jest audyt SEO. Aby poprawić wszystkie niedociągnięcia, najpierw należy je zdiagnozować i upewnić się które z nich da się poprawić, a które wymagały będą poważniejszej przebudowy. Następnie przygotowywana jest checklista, która zawiera między innymi:
Proces optymalizacji technicznej SEO kończy raport zawierający zestawienie „Było -> Jest”, czyli pełne podsumowanie tego, co udało się poprawić. Duży nacisk kładziony jest na Page Speed, czyli szybkość ładowania strony – zwłaszcza na urządzeniach mobilnych. Jeżeli czegoś nie uda się wdrożyć, w podsumowaniu pojawi się stosowny komentarz oraz opisanie rozwiązania.