W obecnych czasach istnieje już niewiele firm i instytucji, które działają całkowicie poza Internetem. Przede wszystkim dlatego, że przejął on każdy możliwy obszar działalności człowieka. Wszystkie branże, producenci, specjaliści, wykonawcy i sprzedawcy potrzebują rozgłosu i nieograniczonego dostępu do potencjalnych klientów, a nie ma do tego lepszej drogi, niż przez Internet. Każdy z nich ma jakiś pomysł na biznes, jednak to nie wystarczy. Aby się wybić na tle konkurencji trzeba mieć dobry, nietuzinkowy i ciekawy pomysł, który najlepiej przedstawić w formie strony internetowej. I znowu – sam fakt posiadania takowej to jedno, ale czy działa ona poprawnie? Czy jest wystarczająco szybka i zoptymalizowana?
Page speed nabiera znaczenia – zwłaszcza mobilny
Internet to miejsce nieograniczonych możliwości, które daje biznesmenom szansę na osiągnięcie zamierzonego sukcesu. Z dnia na dzień, z godziny na godzinę coraz więcej osób przeszukuje różne strony internetowe w poszukiwaniu konkretnego produktu lub usługi. Mają do dyspozycji szeroką gamę propozycji, przez co trudno im podjąć decyzję. W takiej sytuacji każdy użytkownik a także dostawca treści do sieci powinien zadać sobie pytanie, w jaki sposób ma wpłynąć na to, aby potencjalny konsument wybrał jego usługi lub produkty. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, choć wielopoziomowa. Potrzebna do tego będzie – między innymi – dobrze i szybko działająca strona internetowa.
Czym jest dzisiaj strona internetowa?
Strona internetowa, to nic innego, jak dokument, który może być treścią lub obrazem, udostępniany w sieci Internet przez serwer www. Jednak jej cele są znacznie bardziej rozbudowane, niż sama definicja. Dobrze zrobiona strona internetowa ma za zadanie przyciągać klientów, a tym samym generować zarobki. Jest pewnego rodzaju wizytówką danej firmy lub osoby, dlatego powinna być wykonana z niezwykłą starannością. Pierwszą rzeczą od, której należy zacząć to określenie jej funkcji. Należy zdecydować czym ma się zajmować, do kogo jest kierowana i co oferuje. To wszystko pozwoli dostosować odpowiednie metody w celu stworzenia strony internetowej. Jednak i tu sprawa nie jest już z góry wygrana i oczywista – bo jeszcze trzeba wiedzieć jak zrobić to dobrze. Jak wykonać taki serwis, aby był on przyjazny użytkownikowi i szybki w obsłudze.
Szybkość ładowania stron internetowych i ich znaczenie dla biznesu
Bez względu na rodzaj treści zawartych na stronach internetowych, jej sposób działania, a dokładnie szybkość ładowania może w znaczny sposób obniżyć lub podwyższyć jakość przedstawianych tam usług – łącznie ze zniechęceniem użytkownika i opuszczeniem przez niego długo ładującego się serwisu. Ktoś, kto chce wejść na stronę internetową i zauważa, że proces jej ładowania jest bardzo powolny, szybko zrezygnuje i poszuka innej oferty. Aby nie dopuścić do tej sytuacji warto zapoznać się kilkoma istotnymi kwestiami.
Szybkie działanie strony internetowej – coraz ważniejsze dla Google
Szybkość ładowania jakiejś strony nie jest istotna jedynie z punktu widzenia osoby, która chce zobaczyć jej treść, lecz także dla Google. Wyszukiwarka, po ocenieniu, że konkretna strona internetowa bardzo wolno się ładuje osłabi jej pozycję, przez co otrzyma ona słabszą ocenę w tzw. rankingu algorytmu Google. Do sprawdzania szybkości witryny służy bezpłatne narzędzie Google PageSpeed Insights, które dodatkowo pokazuje co zrobić, aby poprawić jej szybkość, a tym samym podnieść jej notowania.
Jeśli Twój serwis internetowy nie ładuje się wystarczająco szybko, zdecydowanie warto przeprowadzić optymalizację techniczną SEO, która zakłada między innymi poprawę parametrów Page Speed.
Zoptymalizuj szybkość ładowania strony
Kiedy już zdiagnozowałeś problem z szybkością ładowania twojego serwisu internetowego, warto zastanowić się nad wyborem konkretnego wykonawcy. W ostatnim czasie największą popularnością cieszą się usługi jakie oferują freelancerzy. Każdy przynajmniej raz w życiu słyszał to określenie, jednak aby je doprecyzować, należy zwrócić uwagę na bardzo ważne fakty. Freelancer to osoba, która jest twórcą, niepodlegającym żadnej agencji, instytucji lub przedsiębiorstwu. Działa samodzielnie, posiada szeroką wiedzę na temat każdej kwestii związanej z budowaniem stron internetowych, a także sam podejmuje wszystkie decyzje, co nie opóźnia jego pracy. Największymi zaletami związanymi z budowaniem stron internetowych przez freelancera, są niskie koszty i elastyczność pracy.